Trzy drugie miejsca i pięć rekordów życiowych na otwarciu sezonu w Bielsku-Białej

Antonia Michalak (300m 42.00), Urbanek Łukasz (300m 36.99) i Blutko Zuza (300m 45.95) zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach podczas mityngu otwarcia sezonu w Bielsku-Białej, który odbył się 4 maja.

Pierwsze mitingi otwarcia sezonu mają to do tego, że są dalekie od szczytu formy.  Dlatego cieszy fakt, iż mimo tego na pierwszych mitingach padają rekordy życiowe. Co do samych mitingów lekkoatletycznych to ich formuła jest wyjątkowa, gdyż tak naprawdę nie miejsce jest ważne, bo serie ułożone są od rekordów życiowych, ale wynik osiągnięty przez zawodników. A czas, odległość czy wysokość określa w lekkiej klasę sportową, co już jest konkretnym wskazaniem wartości poszczególnych zawodników.

Najbardziej wartościowym wynikiem z bielskich zawodów może pochwalić się Urbanek Łukasz osiągając III klasę sportową na 100m 11.75 co jest jego nowym rekordem życiowym.

Wyniki  na poziomie IV klasy sportowej uzyskali :

100m 13.26 Michalak Antonia

100m 13.80 Blutko Zuzanna

200m 28.15 Lose Małgorzata

300m 45.95 Blutko Zuzanna

V klasy sportowe :

1000m 3:26.17 Pastuszak Roksana

 

Mityng Otwarcia Sezonu - 04.05.2019 Bielsko-Biała

100m Juniorki

1 Julia POLAK - TL ROW Rybnik - 12.06

2 Zuzanna LEGIERSKA -  MUKS SZS Cieszyn - 13.06

3 Antonia MICHALAK - KB MOSiR Jastrzębie - 13.26 SB

100m Juniorki Młodsze

1 Weronika LESZEK - UKS Olimpia Zabrze - 12.54

2 Natalia ROJEK -  RMKS Rybnik - 12.93

3 Zofia TKOCZ -  TL Pogoń Ruda Śląska - 13.04

6 Małgorzata LOSE - KB MOSiR Jastrzębie - 13.50 ( +3,2)

100m Młodziczki

1 Laura CICHY -  MKS-MOS Płomień Sosnowiec - 12.99

2 Alicja RAK - MMKS Kędzierzyn Koźle - 13.42

3 Wiktoria MOJŻYSZEK - SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała - 13.50

5 Zuzanna BLUTKO - KB MOSiR Jastrzębie - 13.80 SB

100m Junior Młodszy

1 Kamil WILCZYŃSKI - LKS Pogórze Skoczów - 11.24

2 Mikołaj LASKOWSKI -  RMKS Rybnik - 11.51

3 Mateusz PUTO - MKS Czechowice-Dziedzice - 11.59

5 Łukasz URBANEK - KB MOSiR Jastrzębie - 11.75 PB

1000m Młodziczek

1 Sabina GŁĄBEK - LKS Pszczyna - 3:07.87

2 Julia MAKUCH - LKS Brzezina Osiek - 3:14.57

3 Zuzanna PALA -  LKS Pszczyna - 3:19.85

5 Roksana PASTUSZAK - KB MOSiR Jastrzębie - 3:26.17 PB

200m Juniorki Młodsze

1 Zuzanna WYPPICH - UKS Czwórka Żory - 25.69

2 Weronika LESZEK - UKS Olimpia Zabrze - 26.11

3 Zofia TKOCZ - TL Pogoń Ruda Śląska - 26.55

9 Małgorzata LOSE - KB MOSiR Jastrzębie - 28.15 PB

600m Młodzików

1 Damian SZWED - UKS Olimpia Zabrze - 1:29.98

2 Tymon SOCHA - TL Pogoń Ruda Śląska - 1:30.80

3 Mateusz HAJDUK - TL Pogoń Ruda Śląska - 1:38.84

4 Piotr WALA - KB MOSiR Jastrzębie - 1:40.69

300m Juniorek

1 Martyna ZIEBURA - UKS Czwórka Żory - 39.98

2 Antonia MICHALAK - KB MOSiR Jastrzębie - 42.00

3 Justyna OSTYŃSKA - MKS Czechowice-Dziedzice - 44.53

300m Młodziczek

1 Sabrina MUNARI - LKS Pszczyna - 45.75

2 Zuzanna BLUTKO - KB MOSiR Jastrzębie  - 45.95 PB

3 Otylia GAWIN - TL Pogoń Ruda Śląska - 46.00

300m Juniorów Młodszych

1 Michał WRÓBEL - UKS Czwórka Żory- 36.02

2 Łukasz URBANEK - KB MOSiR Jastrzębie - 36.99

3 Jakub GORCZYCA -  UKS Polfin Oświęcim - 38.44

Udostępnij: