Urbanek blisko medalu

Łukasz Urbanek wywalczył czwarte miejsce podczas Halowych Mistrzostw Śląska na 300m ustanawiając swój nowy rekord życiowy. W pierwszych dziesiątkach znalazły się Michalak Antonia na 200m oraz Lose Małgorzata na 300m

W czeskiej hali w Ostrawie wystartowali nasi sprinterzy. Najlepiej zaprezentował się Urbanek Łukasz w kategorii juniorów młodszych zajmując miejsce tuż za podium, będąc równocześnie najszybszym z rocznika 2003. Łukasz uzyskując 37.57 pobił rekord klubu swojego starszego brata Sebastiana!  Wcześniej Łukasz walczył w biegu na 60m uzyskując w eliminacjach rekord życiowy 7.32 awansując do ścisłego finału, w którym został sklasyfikowany na 7 pozycji.

Miejsce w ścisłej czołówce na Śląsku potwierdziła Michalak Antonia, zdobywając szóste miejsce wśród juniorek na 200m z nowym absolutnym rekordem klubu 26.32.

W pierwszej dziesiątce sklasyfikowana została jeszcze Lose Małgorzata na 300m, która czasem 46.27 sklasyfikowana została na 9 miejscu wśród juniorek młodszych z nowym rekordem życiowym.  Gosia wystartowała również w sprincie na 60m osiągając 8.63.

Na 200m wystartował Wiśniewski Dawid w kategorii juniorów młodszych, osiągając swój absolutny rekord życiowy 25.01

Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów - 26.01.2019 Ostrawa

300m Juniorów Młodszych

1 Patryk GRZEGORZEWICZ (02) MKS-SMS "VICTORIA" Racibórz -  34.74

2 Szymon Zając (02) UKS TRÓJKA MIKOŁÓW - 36.41

3 Michał Wróbel (02) UKS Czwórka Żory - 36.96

4 Łukasz Urbanek (03) KB MOSiR Jastrzębie - 37.57

200m Juniorki

1 Magdalena Stefanowicz (00) KS AZS AWF KATOWICE - 24.58

2 Magdalena Brendel (00) CKS Budowlani Częstochowa - 25.42

3 JULIA POLAK (01) TL ROW RYBNIK - 25.50

4 Emilia KIEŁKOWSKA (01) MKS "ISKRA" Pszczyna - 25.54

5 Julia ZIEMBICKA (01) MKS-SMS "VICTORIA" Racibórz - 26.12

6 Antonia Michalak (01) KB MOSiR Jastrzębie - 26.32

60m Juniorzy Młodsi

Finał

1 Mikołaj Laskowski (02) RMKS Rybnik - 07.12

2 Michał Kuligowski (02) RMKS Rybnik - 07.13

3 Kamil Wilczyński (02) LKS Pogórze - 07.19

4 Kamil Garus (02) RMKS Rybnik - 07.27

5 Kacper Grzywacz (02) CTL Orlęta Częstochowa - 07.28

6 Szymon Stryczek (03) MKS Czechowice-Dziedzice - 07.28

7 Łukasz Urbanek (03) KB MOSiR Jastrzębie - 07.33

8 Tomasz ZALEWSKI (03) MKS-SMS "VICTORIA" Racibórz - 07.42

eliminacje

Urbanek Łukasz - 7.32 PB

300m Juniorki Młodsze

1 Magda Czajkowska (03) UKS Czwórka Żory - 43.01

2 Wiktoria Citak (03) MOS CSiR Dąbrowa Górnicza - 43.84

3 JOANNA KLOASIK (02) TL ROW RYBNIK - 44.75

9 Małgorzata Lose (03) KB MOSiR Jastrzębie - 46.27  

200m Juniorzy Młodsi

1 Jakub Pietrusa (02) UKS bieganie.pl Stryszawa - 22.37

2 Michał Kuligowski (02) RMKS Rybnik - 22.52

3 Kacper Grzywacz (02) CTL Orlęta Częstochowa - 23.05

13 Dawid Wiśniewski (03) KB MOSiR Jastrzębie - 25.01

60m Juniorki Młodsze

1 Weronika Leszek (03) UKS,,Olimpia''Zabrze - 07.79

2 Zuzanna Wyppich (03) UKS Czwórka Żory - 07.85

3 WIKTORIA MERZOWICZ (03) MKS MOSM BYTOM - 08.14

19 Małgorzata Lose (03) KB MOSiR Jastrzębie - 08.63

Udostępnij: