Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na swoje dobre ubarwienie, dosyć często wyszukiwane są do upraw w prywatnych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które bierzemy na prostych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do utrzymania odpowiedniej formie i zdrowia.

Bardzo znaczącym jest, by podać im jako najatrakcyjniejsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy potrafili zajmować się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i wnikają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest wyższa, akwarium powinno pamiętać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, i toż świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć dobrze zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze więc również inną zaletę – chroni ryby przed za dużym wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o ustawić na chwila roślin, które będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe czynniki podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Da nam więc właściwe warunki do kontroli tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrwalenia jej jedynej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments