Kompletny przewodnik po płytach poliuretanowych. Do czego są właściwie używane ?

Kompletny przewodnik po płytach poliuretanowych. Do czego są właściwie używane ?

Warto przeczytać

Płyty poliuretanowe

Płyty poliuretanowe to rodzaj tworzywa sztucznego, które powstaje z połączenia poliuretanu i polietylenu.

Płyty poliuretanowe są często stosowane w przemyśle spożywczym ze względu na ich odporność na wysokie temperatury. Stosowane są również w budownictwie jako zamiennik sklejki, płytki podłogowe i materiały na blaty. Wcześniej zastosowanie poliuretanu miało miejsce w sektorze transportowym jako materiał odporny na zderzenia do samochodów i samolotów, ale obecnie jest używany głównie w przemyśle spożywczym. W Europie arkusze pianki poliuretanowej są często używane jako jednorazowe talerze do cateringu lub dużych porcji, takich jak: ciasto do pizzy. Arkusze poliuretanowe są także często używane jako materiał na zlewozmywaki. W dziedzinie architektury pianka poliuretanowa stosowana jest jako lekki izolator rur. Panele z pianki poliuretanowej są również produkowane do projektów budowlanych w zakresie izolacji budynków i pochłaniania dźwięku. Branże wykorzystujące płyty poliuretanowe

Jakie materiały są używane do produkcji tych płyt?

Arkusze poliuretanowe nie są takie same. Są produkowane z różnych materiałów i mają różne właściwości. Istnieją dwa rodzaje arkuszy poliuretanowych – sztywne i półsztywne. Deski sztywne są wykonane z twardego i trwałego materiału, natomiast deski półsztywne mają bardziej miękką powierzchnię. Płyty sztywne można stosować w każdej sytuacji, natomiast płyty półsztywne należy stosować tylko wtedy, gdy absolutna sztywność nie jest konieczna. . W niektórych przypadkach arkusze poliuretanowe są laminowane pomiędzy dwoma arkuszami metalu lub warstwą metalową na wierzchu i warstwą niemetalową pod spodem. Zaletą płyt poliuretanowych jest to, że są lżejsze, sztywniejsze i bardziej elastyczne niż stal.

Korzyści z używania płyty poliuretanowej w kuchni

Plastikowe talerze do żywności nie są przyjazne dla środowiska. Są wykonane z surowców nieodnawialnych i nie ulegają biodegradacji. Są również drogie i nie nadają się do recyklingu. Plastikowe talerze mają również krótką żywotność, co oznacza, że będziesz musiał je kupować raz za razem.

Natomiast płyty poliuretanowe mogą być używane przez lata bez żadnych śladów zużycia. Te talerze są wykonane z surowców odnawialnych, takich jak skrobia kukurydziana lub skrobia z tapioki. Poliuretan to naturalny materiał, który w przyrodzie ulega biodegradacji. Nie wytwarza również żadnych toksycznych odpadów podczas procesu produkcyjnego, ponieważ jest to materiał nietoksyczny! Korzyści z zastosowania płyt poliuretanowych w kuchni:

  • Nietoksyczny

  • Jest to surowiec odnawialny, który można poddać recyklingowi

  • Nie ma wpływu na gotowane w nim jedzenie, dzięki czemu zapewnia ekologiczną i zdrową kuchnię

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments