Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od zarania dziejów zachwyca dziewczęta swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, cioci, matki chrzestnej, jak i ukochanej. Jednak przed wręczeniem wiązanki należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego szaloną miłość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, iż jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments