Mowa kwiatów

Prasóweczki

Lilia od lat zachwyca białogłowe swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i narzeczonej. Jednak przed wręczeniem takiego prezentu warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest nieco za młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments