Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są strategiczne znaczenie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo ale na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy potrafią podobne objawy, jednak mogące stanowić produktem np. grypy czy innej choroby, nie mającej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Teraz do szpitala mogą dojść, jednak również osoby cierpiące jak oraz też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne znaczenie ma działanie jak najszerszej grupy testów, zarówno tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dana jest więcej informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dane wykrycia przeciwciał IgM w stopniu pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów zaleca się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne obecnie na rynku to całe i najefektywniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie korzystały kontakt z chorymi lub nosicielami na strategiczne znaczenia jeżeli idzie o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na pełnym świecie, w ostatnim i w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu już dostępne, żeby móc zastosować działanie mające na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments