{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w awaryjnych przypadkach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść informacji na temat zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments